Oficjalny dystrybutor produktów Devcon rekomendowany przez

OPIS PRODUKTÓW

Plastic Steel „A”

Uniwersalny, metaliczny epoksyd do napraw i regeneracji, produkcji i projektowania nowych elementów. Doskonały w naprawach uszkodzonych rur, zaworów, gniazd, wałów, zbiorników, odlewów, itp. Po utwardzeniu obrabialny maszynowo.

Stosowany także do napraw narzędzi, produkcji form, matryc, wzorników. Produkt łatwy w aplikacji, nie wymaga się też żadnych specjalnych narzędzi czy zapewnienia specjalnych temperatur lub ciśnień. Wyjątkowo silnie przyczepny do żelaza, stali, aluminium, brązu, drewna, szkła, ceramiki, węglików, betonu i niektórych plastików. W pokojowych temperaturach wstępnie twardnieje po godzinie, wiąże w ciągu kilkunastu godzin. Nie wykazuje skurczu, jest odporny na większość chemikaliów.

Skład: 80% stali, 20% utwardzacza.

Plastic Steel „B”

Podobnie jak „A”, ale o niższej lepkości. Zalecany do wykonywania i napraw matryc, odlewów, modeli oraz innych aplikacji, gdzie wymagana jest dobra lejność.

Plastic Steel „SF”

Charakterystyka podobna jak w przypadku Devcon A, ale o b.szybkim czasie wiązania (3-5min.). Wiąże w niższych temperaturach i przy nakładaniu cienkich warstw. Idealny do napraw awaryjnych.

Devcon F

Właściwości i charakterystyka jak w przypadku DEVCON A, ale zawierający lekkie proszki aluminium, odporne na korozję. Posiada konsystencję pasty, nie spływa z pionowych powierzchni Po związaniu daje wysoki połysk jak aluminium.

Devcon F-2

Właściwości jak Devcon F, ale bardziej lejny.

Devcon WR

Półpłynny materiał zawierający MoS2 o zdolnościach samosmarych i przeciwzużyciowych przeznaczony do napraw, odtwarzania i regeneracji elementów ślizgowych. Jest to epoksyd niewykazujący skurczu, do odbudowy wałów, elementów pomp, gniazd łożysk oraz przy naprawach głównych. Idealny także do wykonywania modeli i duplikatów. Powierzchnia gotowego modelu lub odlewu odznacza się wysoką gładkością.

Devcon WR-2

Podobny jak Devcon WR, ale w postaci pasty.

Devcon UW

Wyjątkowy epoksyd do napraw mokrych powierzchni metalowych, kiedy niemożliwe jest osuszenie elementów. Twardnieje nawet w morskiej wodzie, w temp. -4°C.

Stosowany w większości napraw morskich, uszkodzonych zaworów, zbiorników, pomp, w zakładach uzdatniających wodę, papierniach i podobnych. Stanowi wyjątkową kombinację wytrzymałości na zrywanie i ściskanie. Nie wykazuje skurczu, nie rdzewieje.

Devcon C-1

Kompozyt odporny na wysokie temperatury do wykonywania form, matryc, wzorników narzędzi, przyrządów obróbkowych i innych zastosowań wymagających eksploatacji w niskiej temperaturze. Powinien być cieplnie odpuszczany.

Devcon BR

Do napraw i modelowania elementów wymagających wykończenia brązem. Własności i zastosowanie podobne jak w przypadku Devcon Plastik „A”. Zawartość to ok. 80% brązu i 20% żywicy

Devcon ST

Pasta zawierająca stal nierdzewną. Do napraw maszyn ze stali nierdzewnej oraz wyposażenia w zakładach chemicznych, mięsnych i mlecznych. Własności i zastosowanie jak w przypadku Plastic Steel „A”. Posiada dopuszczenia FDA do stosowania w przemyśle spożywczym.

Devcon Titanium

Służy do najbardziej wymagających i wyrafinowanych napraw. Uszkodzone wyposażenie i sprzęt pozwala uruchomić w kilka godzin. Obrabiany maszynowo pozwala na uzyskanie dokładnych tolerancji i pasowań. Utwardzona warstwa jest odporna na rdzę, erozję i wpływ chemikaliów oraz podwyższoną temperaturę. Odporność na nacisk wynosi aż 130N/mm2

Devcon Ceramic

Zalecana ochrona przed korozją tlenkową, bimetaliczną, pittingiem i kawitacją. Zabezpiecza znacznie lepiej niż konwencjonalne epoksydy przed wpływem temperatury do 175°C, wpływ chemikaliów, oraz korozją. Idealny środek do wykonywania regeneracji warstw do gr. 3mm. Chroni i uszczelnia wyposażenie narażone na zanurzenie jak obudowy pompy, łopaty śrub napędowych, grodzie, przylgi kołnierzy rur, itp.

Devcon Thinner

Dodatek do epoksydów DEVCON zapewniający im bardziej płynną konsystencję (głównie pasty).

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE ZNAJDUJĄ SIĘ W DODATKU „OPISY TECHNICZNE”