Oficjalny dystrybutor produktów Devcon rekomendowany przez

NAPRAWY RUR

Cieknące rury i złącza są częstym problemem, szczególnie istotnym w sektorze petrochemicznym.

Sposoby napraw:

W miarę możliwości należy opróżnić uszkodzony odcinek. Naprawiane miejsce oczyścić z rdzy, farby i zatłuszczeń i wymyć rozpuszczalnikiem (MOLYKOTE METAL CLEANER).

Dwukrotnie nawinąć na uszkodzone miejsce taśmę wzmocnioną włóknem szklanym i nałożyć

DEVCON „A”

Wetrzeć epoksyd w tkaninę, wzmacniając całość i uszczelniając. Po lekkim przeschnięciu (kilkadziesiąt minut) dodać kolejną porcję żywicy wygładzając powierzchnię szpachlą zwilżoną wodą z mydłem.

W przypadku, kiedy uszkodzonych rur nie można opróżnić z wody, należy najpierw zakleić miejsce przecieku materiałem DEVCON Magic Bond i ścisnąć klamrą, tak by nie odpadł i zdążył związać.

Następnym krokiem jest wysuszenie powierzchni i nałożenie DEVCON SF wokół opaski zaciskowej. Po 15-20 minutach klamrę można zdjąć i położyć taśmę i DEVCON A - postępując jak wcześniej.

Naprawa przewodów ciśnieniowych

Po naprawie wstępnej – opisano wyżej – należy przygotować 2 lustrzane odcinki wzdłużnie przeciętej rury stalowej. Należy je wypełnić cienką warstwą epoksydu DEVCON A Devcon docisnąć do naprawianego miejsca, ustalając dodatkowo zaciskami metalowym.

NAPRAWA ZA POMOCĄ DEVCON ZIP PATCH

Uniwersalny, łatwy w stosowaniu bandaż do napraw w awaryjnych sytuacjach. Niewrażliwy na wodę deszczową i słoną.

Silnie i szybko klei – po 20 min. posiada już funkcjonalną twardość. Klei żeliwo, stal, stal stopową, miedz, mosiądz, tytan, włókna szklane, aluminium, drewno, beton, ceramikę, tworzywa akrylowe, PVC i prawie wszystkie pozostałe tworzywa sztuczne.

Typowe zastosowania to naprawa nieszczelnych zbiorników stalowych, burt, rur metalowych oraz PVC/ABS, naprawy karoserii samochodowych, i t p. Zwulkanizowana powłoka jest odporna na:

Pełen opis produktu wraz z danymi technicznymi w katalogu „DEVCON KART TECHNICZNE”